banner

Tragickou páteční nehodu u Horoměřic asi zavinila mladá řidička osobního auta

Tragickou páteční nehodu u Horoměřic zavinila podle prvotního šetření dvaadvacetiletá řidička osobního auta. Zatím z neznámých příčin vjela do protisměru a levou částí vozu se střetla s autobusem. Ten pak narazil do stromu. Žena, řidič autobusu a jeden cestující na místě zemřeli. Dalších 45 lidí utrpělo zranění.

Policejní vyšetřovatelé vyhodnocují informace od svědků nehody, kteří se v průběhu víkendu přihlásili. Bude také nutné zpracovat znalecké posudky, vyšetřování tak potrvá zřejmě několik týdnů, řekla policejní mluvčí Monika Schindlová.

„Ozvali se svědci, zjišťujeme od nich informace, které by nám pomohly objasnit nehodový děj,“ uvedla mluvčí. Policisté také shromažďují výpovědi cestujících, kteří v autobuse jeli. U některých to ale zatím nedovoluje jejich zdravotní stav.

Svědkyně: Po nehodě bylo ticho, pak začaly plakat děti

Jedna z pasažérek Českému rozhlasu popsala, že řidič autobusu nejdříve troubil a pak přišel první náraz. „Sesunuli jsme se na sebe. Stihla jsem si v hlavě říct, že jsme všichni v pohodě. Pak ale přišel druhý náraz,“ uvedla. Po nehodě bylo podle ní nejprve ticho, pak začaly brečet děti. Některé byly z mezinárodní školy a neuměly česky.

„Muži, kteří tam byli, si hned vzali kladívko a snažili se rozbít sklo, abychom se dostali ven. Spousta lidí začala kopat do dveří. Autobus byl převrácený na jeden bok,“ dodala svědkyně.

Záchranáři rozvezli zraněné do traumacenter pražských nemocnic. Šest lidí bylo zraněno vážně, šlo především o úrazy hlavy, hrudníku a pánve. Devět lidí utrpělo středně těžká zranění a 30 lidí bylo poraněno lehce. Mezi zraněnými bylo 12 dětí a celkově převažovaly ženy.

Záchranáři museli dva pacienty, z toho jedno dítě, uvést do umělého spánku, zajistit u nich dýchací cesty a napojit na umělou plicní ventilaci.

Společnost Arriva, které havarovaný autobus patří, vyzvala účastníky nehody, blízké zraněných a pozůstalé, aby se jí ozvali. Spojit se s nimi chce i kvůli případnému odškodnění.

Čtěte více

Publikované v: Regionální        Sdílet

banner

Zanechat vzkaz