banner

Počasí o víkendu: V pátek sluníčko, pak dešťové přeháňky

Během pátku bude počasí nad Českem ovlivňovat teplejší vzduch od jihovýchodu, proto nás čeká teplý a slunečný den. Večer ale začne přicházet studená fronta, o víkendu se proto dočkáme hojnějších srážek a někde i bouřek. Zatímco v sobotu ještě budou teploty hlavně na východě republiky skoro letní, v neděli se ochladí.

V pátek bude jasno nebo polojasno, více mraků bude jen na severozápadě Česka, kde může být až oblačno. Teploty přes den vystoupají na 20 až 24 °C.

V sobotu přibydou v Čechách mraky, podle předpovědi má být polojasno až oblačno. Během odpoledne a večera navíc budou od západu přicházet dešťové mraky a hrozí přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejvyšší teploty budou stejně jako v pátek 20 až 24 stupňů Celsia.

Teplejší počasí si užijí lidé na východě republiky, na Moravě a ve Slezsku totiž ještě zůstane jasno až polojasno a rtuť teploměru může vyšplhat až na 27 stupňů.

V neděli ještě bude na východě přechodně polojasno, během dne se ale déšť nebo přeháňky rozšíří z Čech i na Moravu a do Slezska. Od severozápadu ovšem zase budou srážky ustávat. Nejvyšší denní teploty už v Čechách klesnou pod 20 stupňů, maxima se mají pohybovat mezi 15 až 19 stupni Celsia. Na Moravě a ve Slezsku pak má být 20 až 24 °C. 

Pokud se někdo chystá během víkendu vyrazit do lesa na houby, zůstává aktivita klíšťat nízká. Během celého víkendu bude na stupni 3, což je jen mírné riziko. 

Čtěte více

Publikované v: Regionální        Sdílet

banner

Zanechat vzkaz